PRÁCE FORMOU BRIGÁDY

Brigáda je skvělý způsob jak vydělat peníze, nemáte-li chuť pouštět se do trvalého zaměstnání nebo práce na plný úvazek. Tento druh práce je ideální pro studenty, ženy v domácnosti a nezletilé osoby. Úřady práce nabízí dobré příležitosti jak najít brigádu pro studenty a nezaměstnané. Uchazeči o zaměstnání evidovaní na úřadu práce si mohou přivydělat až do výše poloviční minimální mzdy. Kromě toho, existují brigády nejen pro uchazeče bez práce a vzdělání. Brigády hledají také odborníci s kvalifikací a vysokoškolským vzděláním.

Pokud se o brigádu uchází člověk, který je nahlášen na úřadě práce

jedná se o skvělou příležitost, která zajistí, aby člověk nepřišel(a) o pracovní návyky a získal(a) nové pracovní zkušenosti. Pokud se zaměstnanec osvědčí na nové pozici, pak má reálnou šanci nasbírat pracovní zkušenosti v oboru, na základě který se dá vybudovat kariéra v této organizaci. I proto by brigáda neměla být ignorována.

Proč firmy nabízí brigády?

PDůvodů může být několik, od čerpání mateřské dovolené, až po zvýšení pracovní zátěže. Brigády se využívají pro vykrytí sezónních špiček nebo při zajištění dočasných projektů. Brigádní forma zaměstnání je z ekonomického hlediska výhodná pro zaměstnavatele, kteří nepotřebují držet v kmenovém stavu stálé zaměstnance, tudíž můžou využít flexibilní pracovní sílu.

ráce formou brigády je výhodná i pro zaměstnance. Umožní vám zlepšit své dovednosti, rozšířit okruh kontaktů a znalostí, získat zkušenosti a doplnit své portfolio. Všechny tyto výhody vám pomohou najít trvalé a stabilní zaměstnání. Kvalifikovaný а zkušený personál se stále cení. Brigády jsou zvláště výhodné pro absolventy, kteří nedávno dokončili vysokou školu a obdrželi diplom. Uchazeči kteří se dokáží prosadit na brigádě nebo na praxi, budou s největší pravděpodobnosti ohodnoceni zaměstnavatelem a zařazeni mezi stále zaměstnance při otevření nové jednotky. Brigády jsou vhodné pro lidi, kteří jsou zapojeni do tvůrčí činnosti. Tento typ zaměstnanců cení svobodu a není zvyklý pracovat v pevně stanoveném časovém rámci.