Získejte práci díky rekvalifikačním kurzům!

Jste v současnosti vedeni na úřadu práce a těžko se vám hledá nové zaměstnání? Nebo by se i práce našla, ale nechcete nebo nemůžete se kvůli tomu odstěhovat z místa bydliště? Rádi byste třeba vyzkoušeli jinou profesi? A také chcete rozšířit své znalosti a dovednosti? Úřady práce uchazečům o zaměstnání umožňují proplacení některého z mnoha rekvalifikačních kurzů, které vám mohou k získání nové práce pomoci.

Jaký kurz si mám vybrat?

Pokud máte sami jasno, v čem byste se rádi zdokonalili, je to vaše výhoda. Ať už jde o rekvalifikační masérský kurz nebo třeba kurz účetnictví, můžete v České republice najít mnoho společností, které se těmto oborům věnují a kurzy pravidelně vypisují. Jestli ještě nemáte úplně jasno a ocenili byste pomoc, můžete se podívat přímo na aktuální seznam kurzů, které brzy odstartují svoji první lekci. Nebo se můžete zastavit přímo na úřadě práce a nechte si poradit od zaměstnanců úřadu, rádi vám s doporučením pomohou.

Jak získám peníze na kurz?

Peníze v podstatě reálně neuvidíte. Dostane je přímo společnost, která kurzy pořádá. Na vás je hlavně to, abyste si o finanční pomoc nezapomněli požádat. Na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí si můžete jednoduše stáhnout a vytisknout formulář s názvem Zájem o zvolenou rekvalifikaci, který pouze vyplníte a necháte si potvrdit konečnou cenu od společnosti, která vám rekvalifikační kurz zajišťuje. Úřad práce ještě žádost posoudí a pokud je vše v pořádku, tak schválí.

Kurz mě přestal bavit!

Na to je třeba dát si pozor! V takovém případě se vám totiž může stát, že si budete muset veškeré náklady uhradit sami. Myslete i na to, že pokud odmítnete nabízenou vhodnou pozici, úřad práce po vás veškeré poplatky bude také vyžadovat.